לראשונה בגליל: שת"פ מיוחד! - כולל חבד

לראשונה בגליל: שת"פ מיוחד!

1

לראשונה בגליל: 'מכון דורות' השיק שלוחה בצפת בשיתוף עם 'מרכז מבט'
בכנס מכון דורות – לפוריות רפואה והלכה, שהתקיים במרכז 'מבט' הושקה שלוחת צפת. בכנס השתתפו עשרות רבנים ומורי הוראה תושבי צפת וערי הסביבה, בהם הרב יורם מעודה, רב העיר אור יהודה ונשיא מכון דורות הרב ציון כהן, ראש המכון הרב איתי יוסף כהן, הרב רונן יצחק, והרב יוסף פרץ נציג המכון בצפת | גלריה

את הכנס פתח הרב ציון כהן רב העיר אור יהודה ונשיא מכון דורות. "על כל נשמה שנעלמה בעם ישראל – צריך להרבות את הילודה, להרבות נשמות ולהוסיף כוח. מאמינים באמונה שלמה שסטירות הלחי שקיבלנו מהקב"ה, הם רק כדי לעורר אותנו להרבות אהבת ישראל ובאהבת ה'. בע"ה נעשה תיקון, נרבה ילודה.

המכון שלנו הוקם בהשראת השלישיה שנולדו לנו, ילדים אלו באו אחרי הרבה מאמצים. הכנס הזה שייך למגמה של המכון – הבאת גאולה לעולם", אמר הרב.

את המשא המרכזי נשא הרב איתי יוסף כהן ראש מכון דורות שהביע שמחה על שיתוף הפעולה שנוצר בין המכון למרכז 'מבט' והציג בעיות רפואיות ופתרונן מבחינה מקצועית והלכתית.

אחריו נשא דברים הרב יוסף פרץ שהרחיב על פעילות המכון בכל רחבי הארץ ועל ההתמודדויות שמאפיינות את הגליל בפרט, תוך שימת דגש על הכלים הנכונים להכווין זוגות למרות קשיי החיים והמרחקים לטיפולים.

בסיום דבריו הודה הרב פרץ על ההתגייסות של הרב איתי והרב מעודה למען הזוגות המתמודדים.

על החידוש הגדול שבהקמת השלוחה עמד הרב רונן יצחק שברך על הבשורה הגדולה בפתיחת השלוחה. "כעת יש מקום שנותן מענה והכוונה למאותגרי פוריות ראשונית ומשנית ולאתגרים נוספים", ציין.

את הכנס חתם המד"א הרב ביסטריצקי בברכת ברכה והצלחה למכון דורות ואף נתן דוגמאות הלכתיות מעשיות איתם התמודד כפוסק.

שלוחת מכון דורות בצפת נמצאת במרכז מבט, ניתן לפנות בטלפון 04-6923163

מוזמנים לעקוב אחרינו ולהישאר מעודכנים

העברה בנקאית:
על שם כולל חב"ד צפת
בנק פועלי אגודת ישראל (52)
סניף חיפה (187)
מס' חשבון: 574538

04-6999696

בנק הדואר
על שם כולל חב"ד צפת
מס' ח-ן 4497217

כמו כן, ניתן לשלוח תרומות בדואר ל:
כולל חב"ד צפת
קרית חב"ד 221/28, ת.ד. 6194
צפת 13410

עזרו לעוד אדם ושתפו:

אולי גם יעניין אתכם:

טוב להכיר | פנינה שקטה לנשמה

השגרה היא ללא ספק דבר מבורך, ועם זאת – מירוץ החיים שוחק מאוד. המשימות הרבות, הדאגות הפרטיות והאירועים שמתחדשים בקצב מסחרר מתישים כל אחד מאתנו. כשמדובר על אימהות חד הוריות הנאלצות להתמודד עם מציאות מורכבת לגמרי לבדן, השגרה קשה עוד יותר. בכל יום מחדש האם מתמרנת בין העבודה והמצב הכלכלי שלרוב אינו טוב במיוחד, מטלות הבית ואתגרי חינוך הילדים.

תפריט נגישות