לפני 68 שנים בדיוק: המסר המיוחד של הרבי - כולל חבד

לפני 68 שנים בדיוק: המסר המיוחד של הרבי

בשיחת ו' תשרי ה'תשט"ז – יום ההילולא של הרבנית הצדקנית מרת חנה ע"ה ובעיצומם של עשרת ימי תשובה,
הסביר הרבי את הדרך להביא בפועל לכך שהשנה תהיה טובה. המפתח לברכה "בלי חשבונות", אומר הרבי – הינו אחד: צדקה ברוחב לב. 

 

ליל ו' תשרי ה'תשט"ז:

כשיהודי ניגש לבקש מהקדוש ברוך הוא "שנה טובה ומתוקה" – כוונתו היא ל"שנה טובה ומתוקה" ללא כל תנאים, אלא מידו הרחבה, מבלי הבט על הנהגתו במשך השנה החולפת (שכן ידע איניש בנפשיה שרק רוב השנה הייתה אצלו כדבעי, והרי היו רגעים אחדים שהנהגתו הייתה שלא כדבעי), ואפילו לא כפי שהנהגתו תהיה בשנה הבאה (שהרי יודע הוא כי איננו יותר מבשר ודם שפעם חזק יותר ופעם חלש) וממילא בקשתו היא ללא תנאים וחשבונות.

כדי להיות זכאי לבקשה זו – שהרי הקדוש ברוך הוא אינו חייב לאיש ואיש אינו עושה לו "טובות" – ישנה עצה, על פי הנאמר בספרים, שכאשר מגישים בקשה יש לנהוג מעין הבקשה (פחות או יותר):

להעניק צדקה למישהו שמעולם לא ראהו, לא קיבל ממנו דבר, ואף להבא לא יחזיר לו הלה טובה, ובכל זאת מעניק לו את הצטרכותו, ללא כל חשבונות ותנאים, אזי יש זכות לגשת לפני ה' ולומר לו:

הנני אדם קטן ("א קליינער מענטשעלע"), ולמרות זאת נתתי את אשר התייגעתי עליו, או את אשר יכולתי להרוויח תמורת מה שחפצתי, ליהודי "זר" שמעולם לא ראיתיו, ואין לי מה לקבל ממנו בחזרה. עליך אפוא על אחת כמה וכמה להעניק ללא העמדת תנאים וללא עריכת "חשבונות".

 

היום יש לכל אחד ואחד מאתנו את ההזדמנות "להעניק צדקה למישהו שמעולם לא ראהו" בעזרת קופת כולל חב"ד צפת המסייעת לאורך השנה לאלפי אנשים, נשים וטף, בדרכים רבות.
חותמים על "שטר זכות" והופכים לשותפי אמת בעשייה, 365 ימים בשנה.

מוזמנים לעקוב אחרינו ולהישאר מעודכנים

העברה בנקאית:
על שם כולל חב"ד צפת
בנק פועלי אגודת ישראל (52)
סניף חיפה (187)
מס' חשבון: 574538

04-6999696

בנק הדואר
על שם כולל חב"ד צפת
מס' ח-ן 4497217

כמו כן, ניתן לשלוח תרומות בדואר ל:
כולל חב"ד צפת
קרית חב"ד 221/28, ת.ד. 6194
צפת 13410

עזרו לעוד אדם ושתפו:

אולי גם יעניין אתכם:

טוב להכיר | פנינה שקטה לנשמה

השגרה היא ללא ספק דבר מבורך, ועם זאת – מירוץ החיים שוחק מאוד. המשימות הרבות, הדאגות הפרטיות והאירועים שמתחדשים בקצב מסחרר מתישים כל אחד מאתנו. כשמדובר על אימהות חד הוריות הנאלצות להתמודד עם מציאות מורכבת לגמרי לבדן, השגרה קשה עוד יותר. בכל יום מחדש האם מתמרנת בין העבודה והמצב הכלכלי שלרוב אינו טוב במיוחד, מטלות הבית ואתגרי חינוך הילדים.

תפריט נגישות