טוב להכיר | הפנינה שלנו - כולל חבד

טוב להכיר | הפנינה שלנו

פנינים – למען האימהות, מכל הלב

פרויקט "פנינים" הינו מערך סיוע ותמיכה לאימהות חד הוריות מצפת ומאזור הצפון. אימהות אלה מתמודדות עם אתגרים רבים באופן יומיומי, במגוון "חזיתות": בפן הכלכלי, בהתנהלות השוטפת בבית, בחינוך הילדים, בחגים ובהזדמנויות מיוחדות, במיצוי זכויותיהן ועוד.

במסגרת הפרויקט נהנות מאות אימהות ממעטפת מקיפה במיוחד של שירותים ע"י צוות גדול המורכב מאנשי מקצוע ומתנדבים. צוות המשרד מקדיש תשומת לב מיוחדת לפניות מאימהות חד הוריות ונרתם מעל ומעבר כדי לסייע להן בכל קושי.

השירותים שלנו

פרויקט החונכות

כדי לאפשר לילדים ממשפחות חד הוריות לממש את יכולותיהם, אנו מעניקים מעטפת עשירה הכוללת ליווי של חונך אישי וייעוץ מקצועי בתחום החינוך. החונך נפגש עם הילד מדי שבוע ויחד הם לומדים, משוחחים ומשחקים. עבור הילד זוהי ממש דמות של אח גדול או אב, והחונך אף עומד בקשר עם צוות בית הספר במידת הצורך. צוות החונכים עובר הדרכה מקצועית והשתלמויות לאורך השנה, וכן שיחות תקופתיות.

במקביל מלווה את המשפחות יועץ חינוכי מקצועי, הנפגש עם האם ומנחה אותה גם בהתנהלות השוטפת עם הילד, במטרה לבנות עבורו סביבה בריאה לצמיחה והתפתחות.

ליווי עו"ס

לרשות האימהות עומדת עובדת סוציאלית המעניקה להן ליווי וייעוץ בנושא מיצוי זכויות, וכן בהליכים שונים מול הרווחה והרשויות. שירות זה חיוני במיוחד עבור האימהות, המתמודדות עם אתגרי החיים באופן שוטף ולעתים לא מגיעות כלל להתעסק בבירוקרטיה הרבה שתאפשר להן לקבל את המגיע להן על פי חוק.

אירוח בצימר

לאורך השנה אנו מזמינים אימהות להתארח בצימר המטופח שלנו. הן מגיעות לבדן או עם בת משפחה, ונהנות מאירוח נעים הכולל לינה וארוחות מפנקות. השהות בצימר מאפשרת להן להתנתק מעט מהשגרה השוחקת ולאגור כוחות להמשך ההתמודדות השוטפת.

סיוע במעגל השנה

לקראת החגים, בהם מורגש עוד יותר הקושי בהתכנסויות המשפחתיות ובארוחות המשותפות, אנו עוטפים באהבה את האימהות עם סל שירותים רחב. לקראת חגי תשרי ולקראת פסח אנו מעבירים להן תמיכה מיוחדת ומורחבת הכוללת תלושים לרכישת מזון וביגוד, ושעות רבות של עזרה בבית (בבניית סוכה, בניקיון לפסח ועוד). בפורים אנו עורכים מסיבת פורים מיוחדת למשפחות ואף שולחים לכל אם משלוח מנות עשיר ומושקע.

משפחה בהעצמה

לאורך השנה אנו עורכים קורסים, סדנאות והרצאות לאימהות חד הוריות. מגוון התחומים עשיר במיוחד, ומשלב בין סדנאות יצירה מהנות, קורסי העשרה, הרצאות בנושאים חיוניים רבים (כגון מיצוי זכויות, חינוך, ניהול הבית ועוד) ואירועים חברתיים שונים.

החזון שלנו

לאפשר לכל אם המתמודדת עם גידול ילדיה לבדה, לצלוח את השנים המאתגרות בצורה המיטבית ולהעניק לילדיה את הטוב ביותר בכל התחומים: חינוך, רווחה, אווירה בבית, פעילויות פנאי ועוד – לא פחות מאף ילד אחר.

כל זאת תוך שהיא לא שוכחת לדאוג לעצמה ובכך מעניקה לילדיה גם אמא מאושרת ובריאה!

מוזמנים לעקוב אחרינו ולהישאר מעודכנים

העברה בנקאית:
על שם כולל חב"ד צפת
בנק פועלי אגודת ישראל (52)
סניף חיפה (187)
מס' חשבון: 574538

04-6999696

בנק הדואר
על שם כולל חב"ד צפת
מס' ח-ן 4497217

כמו כן, ניתן לשלוח תרומות בדואר ל:
כולל חב"ד צפת
קרית חב"ד 221/28, ת.ד. 6194
צפת 13410

עזרו לעוד אדם ושתפו:

אולי גם יעניין אתכם:

המדריך לחג הפסח!

צוות כולל חב"ד צפת ערך רשימה מלאה המבוססת על ניסיון של עשרות פסחים, במשפחות צעירות וותיקות – והוא מפיץ אותה לתועלת הציבור.

לזה לא ציפיתם

את הסצנה הזו רואים בכל בית לפני פסח, או שאולי לא בדיוק?… הכי טוב לצפות ולגלות לבד >>

תָּפְרוּ לִי בֶּגֶד עִם כִּיסִים

לכבוד חג הפסח מכירה נוספת מבית 'כולל חב"ד'. השבוע התקיימה מכירת ענק של בגדי ילדים לחג, מבחר בגדי ילדים וילדות, חליפות, שמלות, כיפות, נעליים ועוד.. הכל במקום אחד! באיכות הגבוהה ביותר. במחירים מוזלים במיוחד לחג הפסח.

תפריט נגישות

השותפים שלנו נשארים מעודכנים

בואו והשארו מעודכנים בכל מה שקורה, מבטיחים שיהיה מעניין!